«Kyiv Smart City Forum 2015» презентував киянам інноваційні проекти для розвитку міста

Протягом двох днів – 2 та 3 жовтня кияни та гості столиці мали змогу на власні очі побачити майбутній розвиток Києва – в НСК «Олімпійський» відбувся головний захід активної спільноти столиці – «Kyiv Smart City Forum 2015».

Участь у «Kyiv Smart City Forum 2015» взяли київський міський голова Віталій Кличко, директор департаменту по роботі зі стратегічними галузями в країнах Центральної та Східної Європи компанії SAP Олександр Арнольд, технічний директор компанії IBM в Росії та СНД Міхаель Вірт та інші представники міської влади, сфери ІТ та активної громадськості. Організаторами форуму виступили активні представники ініціативи Kyiv Smart City.

«Kyiv Smart City Forum 2015» став майданчиком, де відбулася презентація концепції Kyiv Smart City на наступні п’ять років, що була розроблена стратегічною групою ініціативи «Kyiv Smart City» та презентована київським міським головою Віталієм Кличко. Головною подією Форуму – стало підписання Меморандуму про співпрацю між міською владою, громадськістю, місцевими компаніями та закордонними ІТ-компаніями, які готові активно сприяти процесу втілення концепції Kyiv Smart City в життя. Всього під Меморандумом стоїть більше 200 підписів!

«Технологія Smart city дає можливість реалізації комплексного сервісу для кожної людини, яка живе в місті Києві. Завершення даного процесу немає, адже необхідно щоденно удосконалювати технології розумного міста. На сьогодні вже запущений Wi-Fi в метро, в найближчій перспективі бездротовий інтернет з’явиться на кожній станції. Також буде реалізований проект відео спостереження, який увійде до загальної системи безпеки міста», – зазначив Віталій Кличко, Київський міський голова, голова КМДА.

У рамках Форуму на спеціальних інформаційних та виставкових стендах було презентовано інноваційні проекти у сфері інформаційних технологій, призначені для сучасного розвитку міського господарства. Зокрема, всі учасники могли побачити, як друкує інноваційний 3D принтер, як працює прилад для наземного лазерного сканування, електронна система GIS-картографія, навігація та схема вузла обліку теплової енергії в будинку.

Крім того, на форумі були представлені технологічні кімнатні електричні прилади, он-лайн сервіс підручників для шкіл та ВУЗів, макет системи електронного голосування у міськраді, а також стенд з інноваційними бездротовими мережами від компанії Huawei.

А на панельних дискусіях, яки тривали два дві, профільні експерти та слухачі форуму обговорили детально наявні проблеми та шляхи їх вирішення по таких напрямках: енергозбереження, транспорт, медицина, безпека, електронні сервіси для громадян та бізнесу.

На вулиці ж кожен мав змогу підзарядити свій телефон за допомогою сонячної батареї, вмонтованої у «лавку майбутнього», «законектитися» до мережі на зупинці з бездротовим інтернетом, відвідати автобус майбутнього, подивитися на сучасний світлофор, еко-смітники, а також побачити перший електромобіль вітчизняного виробництва «Панько».
На Форумі також були презентовані проекти-переможці найбільшого в країні у Хакатону, що було організовано ініціативою Kyiv Smart City в вересні цього року, серед яких:
– «Муніципальна енергія», що спрямований на економне споживання електроенергії не лише окремої квартири, а й усього будинку;
– сервіс «Арбуз», призначений для створення безпечних умов у місті, особливо ввечері та вночі;
– «Deaf Service», що розширює можливості для спілкування для глухонімих (онлайн-відеопереклад на базі сурдоперекладача);
– «Open City» – єдина платформа даних для всього міста.

«Ми проживаємо в місті, чисельність якого постійно збільшується, відповідно і проблеми управління містом також збільшуються. Особливо це стосується управління транспортом, вивозу сміття, освітлення і таке інше. Тобто місто розвивається і система управління, яка була побудована раніше вже не працює. Настав час орієнтуватися на сучасні розумні міста, які успішно вдосконалили системи управління та оптимізували всі процеси, залучивши сучасні інформаційні технології. Smart city, в перекладі з англійської, розумне місто – це набір технологій, які роблять владу відкритою та прозорою, і в той же час значно збільшують комфорт проживання городян у місті. Наша команда, що складається з представників міської влади, громадськості та серйозних IT-компаній проаналізувала досвід західних розумних міст, таких як: Бостон, Барселона, Париж, Берлін та вже втілює інноваційні рішення в Києві, які ми показали сьогодні, на «Kyiv Smart City Forum 2015», – прокоментував Юрій Назаров, керівник проекту «Kyiv Smart City».

Більше того, у рамках заходу відбулося нагородження інноваційних та суспільно-активних проектів, що були реалізовані протягом року. Активістів нагороджував Ігор Ніконов, Перший заступник голови київської міської державної адміністрацій. Також для нагородження на форум завітали гурт Анна-Марія, співак Арсен Мірзоян, режисер Любомир Левицький та Павло Урусов, головний редактор сайту gagadget.com.
Проекти, які були відмічені:
– Проект «Арт Завод Платформа», За розвиток креативної економіки міста.
– Проект «City Art», За натхнення, яке даруєте місту і городянам, створюючи об’єкти мистецтва.
– Міське об’єднання творчих людей «Dynamic Urban Culture Kyiv», За креатив, який даруєте місту і городянам.
– Конгрес Активістів Культури, За сприяння культурним змінам в країні.
– Спортивно-інформаційний центр ТОВ “Парі-Матч”, За можливість вболівати разом.
– Проект «Таблеточки», За добрі серця і порятунок життів.
– Проект «Оновлення парку «Наталка», За нове життя улюбленого парку.
– Проект «Зроби Україну чистою!», За чисте місто.
– Додаток «Kyiv 44 City Guide», За актуальну та корисну інформацію.
– Додаток «Метро для всіх», За допомогу знайти вірний шлях.
– Проект «Umuni», За допомогу у збереженні енергоресурсів.
– Платформа «Велика Ідея», За можливості втілювати інноваційні мрії.
– Команда «Kyiv Smart City», За сприяння у створенні міста майбутнього.

Доречі, організатори відмітили, що «Kyiv Smart City Forum» відбудеться і наступного року!

Company news